Boyutsal Nefes seansı toplam 2 saat sürer;

  • Bireysel Seans: 1 saat danışmanlık oturumu + 1 saat Boyutsal Nefes® seansı
  • Grup Seansı: 45 dk. seans öncesi ve sonrası paylaşımlar + 1 saat 15 dk Boyutsal Nefes® seansı

Bireysel seanslarda, nefes seansı öncesinde Boyutsal Nefes Koçuyla danışmanlık oturumu gerçekleştirilir. Bu oturumda, kişinin danışmanlık istediği konular hakkında konuşularak farkındalık yaratılır.

Boyutsal Nefes® seansı, ısınma hareketlerinin ardından, mat üzerinde yatarak ağızdan alınan bağlantılı nefeslerle başlar. Seans ortamını korumak ve dikkati nefeste tutmayı kolaylaştırmak için, arka planda ritmik bir seans müziği çalar. BN Koçu, kişinin bedenindeki tetik noktalara (trigger points) statik basılar uygular. 45 dk boyunca bu şekilde nefesle bedende çalışılır. Ardından, 5 dk boyunca yapılan burun nefesiyle, kişi dinlenmeye geçer.cBu esnada, kökleme ve aromatik yağ uygulaması yapılır. Son olarak 10 dk boyunca doğal nefeslere dönülerek derin gevşeme sağlanır. Seans sonunda danışan, yönlendirme eşliğinde beden farkındalığına getirilerek uyandırılır. Karşılıklı paylaşım yapılır ve geribildirim verilir.

Grup seanslarında, Boyutsal Nefes® seansı öncesinde, danışmanlık oturumu yerine, grup paylaşımları yapılarak farkındalık yaratılır. Ardından max. 2 kişiyle 1 koç ilgilenecek şekilde, aynen bireysel seansta açıklandığı gibi seansa geçilir. Seans sonrasında toplu paylaşımlar yapılır.

Her iki seans da son derece güçlüdür. Etki olarak birbirinden farkı yoktur. Çünkü nefes, yüksek bilincin bir aracıdır. Kişinin neye ihtiyacı varsa, neye hazırsa, varlığın tüm boyutlarında mükemmel bir şekilde çalışır.

SEANSTA NELER YAŞANABİLİR?

Boyutsal Nefes® seansında, tetik noktaların çözülmesi (discharge) esnasında bir takım fiziksel deneyimler yaşanabilir. Bunlar, uyuşma, kasılma, titreme, ağlama, gülme, öksürük, gurultu, geyirme,  bulantı, terleme, vs olabilir. Son derece normal olan bu çözülme (discharge) deneyimlerine izin verilir ve kişi bu süreçte nefes koçu tarafından desteklenir. Tetik noktaları çözen kişi koç değil, kişinin kendisidir. Dolayısıyla, kişi beden farkındalığı sayesinde, içsel iyileşme gücünü aktive eder.

Boyutsal (Multidimensional) Nefes® Seansı, acil bir durum olmadığı sürece, konuşma, tuvalet ve su molası gibi nedenlerle kesintiye uğratılmamalıdır.

KAÇ SEANS YAPILMALIDIR?

Boyutsal Nefes’te bedendeki tetik noktaları çalışırken bölgesel uygulama yapılır. Boyutsal Nefes’te beden, ilgili kas grupları gözetilerek, toplamda 5 bölgeye ayrılmıştır. Böylece, min. 5 seansta bedenin tamamında tetik noktalar taranmış olur. Ancak tetik noktaların yoğunluğuna ve çözülme direncine göre, bazı bölgelerde birden fazla seans yapılması gerekebilir.

Seanslar ne kadar sık yapılırsa süreç o kadar hızlı ilerler. Boyutsal Nefes’e yeni başlayanlar için seanslar arasındaki sürenin 1 haftayı geçmemesi tavsiye edilir.